Bayilik Ticari Enformasyon Raporları


Bayileriniz ile olan ticari faaliyetlerinizde size olan borçlarını ödeyeceğinden emin olmak istiyorsanız, onları çok iyi tanımalısınız. İnfobis tarafından hazırlanan bayilik enformasyon raporları bu konuda sizlere büyük katkı sağlar. Sadece ödenmemiş borçlar sizi finansal olarak zayıf düşürmez. Yetersiz araştırılmış, eksik veya güncel olmayan bilgilere dayanarak elde edilmiş verilere göre satış yapmama kararları da şirketinize eşit derecede zarar verecektir.

Bayilik veren firmalar bayilerinin markalarına kattıkları değerler ile ilgili belli dönemlerde finansal veriye ihtiyaç duyarlar. Finansal ve genel durumunu gösteren Bayilik Enformasyon Raporları için İnfobis 1988 yılından beri hizmet vermektedir. Sizler de bayilerinizin belli dönemlerde gerek finansal ve gerekse genel durumunu izlemek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sadece mevcut bayileriniz değil bayii adaylarınız ile ilgili olarak da yapılan bayii enformasyon raporları ile doğru karar verme şansını yakalamış olursunuz.

Güvenilir bir iş ortağına sahip olmak, siz ve bayileriniz arasındaki finansal güveni geliştirebilir, sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlayabilir, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

İnfobis olarak, ihtiyacınız olan finansal bilgileri hızla toplayarak bu süreci basitleştirmenize yardımcı oluyoruz. raporlarımız, size önemli bilgiler sağlamak için bayilerinizin kredi risk durumlarına dair derin iç görüler sunar. Raporun tamamı, entegre API'lerimiz aracılığıyla bayilerinizin kredi risk durumlarını size dilediğiniz periyotlarda ulaştırılır.

Türkiye’de bayilik veren firmaların bayileri ve/veya bayi adayları hakkında hazırlanan güncel/tarafsız raporlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Tedarikçi ve bayi risk yönetiminde sunduğumuz raporlar ile şirketler hangi avantajları elde ediyor?

Pazarda bayi satış modelinde faaliyet gösteren distribütör ve üretim odaklı işletmelerin büyüme hedefleri doğrultusunda bayi sayısı da artmakta ve bayilerin finansal yönetim kalitesi distribütör ve üretici firmaların çalışma koşullarını ve karlılığını doğrudan etkilemektedir.

İnfobis, bayilerin güncel durumları hakkında ihtiyaç duyulan, ticari enformasyon raporları konusunda derinlemesine bir içgörüye ve deneyime sahiptir.

İnfobis tarafından sunulan raporlar ile işletmeler; Kredi riskini tespit edebilir, kredi limitlerini belirleyebilir, kredi süresini uzatıp kısaltabilir, sipariş ve satış esnasında gönderilecek ürün miktarını ayarlayabilir ve kendi büyüme hedeflerini bu veriler ile revize edebilirler.


Rekabetçi pazarda faaliyet gösteren ve geniş bayi ağına sahip firmalara nasıl bir iş modeli öneriyoruz?

Bayilik yapılanması uluslararası arenada distribütörler ile ülke içinde ise nispeten daha küçük boyutlarda bayilik şeklinde sürdürülmektedir. Bayilik veren işletmelerin bir kısmı bayilerine ait müşterilerine finansman desteği sağlamaktadır. Otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde daha yoğun görünen kredi ve leasing desteği ile satışların artırılması hedeflenmektedir. Bu satışlarda, kredi riskini ana firma üstlenmektedir. Bu aşamada devreye kredi risklerinin bayilere ve bölgelere göre düzenlenmesi gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır.

Bayiler satış ve cirolarını artırmak adına müşteri risklerini gözetmeden satış yapmaya çalışırken ortaya çıkan finansal riskin yönetilebilir olması için güçlü araçlar gerekmektedir. İnfobis bu aşamada geliştirmiş olduğu çözümler, deneyimli personeli ve bilgi birikimi ile firmalara ve bayilik yapılanmasına yönelik ayrıntılı bayilik raporlaması hizmeti vermektedir.

Bu raporlar ile bütünsel bir veri görünürlüğü elde edilerek risk minimize edilir. Süreklilik arz eden finansal riskin raporlanması için geliştirdiğimiz Monitoring hizmeti ile müşterilerimiz, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık kredi risk raporlaması hizmeti alabilmektedir.


Diğer Hizmetlerimiz