Monitoring Hizmetleri


Kredi riski yönetimi, işletmelerin ticari faaliyetlerinde hayati bir rol oynar. İşlem hacmi büyüdükçe ve faaliyet alanı genişledikçe, kuruluşlar daha hızlı ve daha iyi kredi kararları alma baskısı altında kalıyor. Geleneksel kredi inceleme süreci karmaşık ve yavaştır; genellikle onaylar için harici sistemler, excel formülleri/makroları ve birden çok paydaşla etkileşimler ile birden fazla değişim gerektirir. Bu süreç gereksiz ve maliyetli gecikmelere neden olabilir. İnfobis tarafından geliştirilen Monitoring uygulamaları ile güncel, güvenli, anlaşılır ve net verilere erişmiş olursunuz.

  • İş birliği içinde olduğunuz veya ilgilendiğiniz bir şirketin durumundaki herhangi bir değişiklik, genel varlıklarınızın güvenliğini etkileyebilir. Bu nedenle, bu değişiklikler mümkün olan en kısa sürede tespit edilmelidir.
  • Monitoring hizmetimiz ile sizlere sürekliliği ve güncelliği olan bir raporlama metodu sunmaktayız.
  • Potansiyel/mevcut müşterinizin durumunu izlemenize yardımcı olan bu metod ile gerekli kredi politikaları oluşturarak firmanızı risklerden koruyabilirsiniz.

Bu çalışma ile şirketlerin yapılarında meydana gelen tüm önemli değişiklikler ve gelişmeler hakkında sizin belirleyeceğiniz periyodlarda bilgilendirilirsiniz.


Monitoring içerik seçeneklerimiz;

- Ticari Enformasyon Detaylı Rapor (Tüm rapor içeriği üzerinden gözlem)

- Ticari Enformasyon Sicil Raporu(sicil bilgileri üzerinden gözlem)

- Müşteriye Özel Raporlama (müşterinin belirleyeceği bilgiler üzerinden gözlem)

Monitoring periyodlarımız genellikle aylık/3 aylık/6 aylık ve 1 yıllık ENOFORMASYON RAPORLAMA hizmeti alabilmektedir. 

Şirketinizin kredi itibarı ve riski söz konusu olduğunda, özel olarak geliştirdiğimiz enformasyon raporlarından, API ve Monitoring uygulamalarına kadar uzanan istihbarat ürünlerimizle sizlerin yanındayız. Müşteri ve müşteri adaylarınızın durumlarını sürekli olarak izlemek mi istiyorsunuz? Özel uygulamalarımız ve deneyimli kadromuz ihtiyacınız olan raporları ve müşterilerinizde meydana gelen önemli değişiklikleri belirlediğimiz süreler dahilinde sizlere bildirecektir.  

İnfobis’in deneyimli çalışanları, mevcut müşterilerinizin güncel durumlarından haberdar olmanız için sizin adınıza sürekli olarak kontroller ve denetimler sağlar. Müşterilerinizin verilerinde bir değişiklik olduğunda bunu size en hızlı şekilde iletir. Bu rapor ile yeni sipariş alınmasına ya da eski siparişlerin faturalandırıp gönderilmesine izin verebilir ya da bekletebilirsiniz.

Araçlar bizden, seçim sizden.


Diğer Hizmetlerimiz